O nás

Od 1.3.2019 je naše mateřská škola zařazena do  projektu, který je financován EU  -  Šablony II.

plákát-page-001.jpg (292452)

Naše MŠ se nachází v Polabské nížině  na soutoku Labe a Cidliny v chráněné archeologické lokalitě s památníkem Slavníkovského hradiště, jehož maketa a archeologické nálezy jsou umístěny v muzeu na obecním úřadě.

MŠ v naší historické obci byla otevřena 1. 6. 1951 a 21. 12. 1959 se přestěhovala do nové účelové budovy s rozsáhlou zahradou. Tu jsme sdíleli společně s 1. stupněm ZŠ. Různými úpravami a přístavbami v průběhu let je po posledním rozšířením od 1. 2. 2014 vytvořeno prostorové zázemí pro obě třídy a 50 dětí. Rozlehlá zahrada poskytuje využití dětí na průlezkách, dvou pískovištích, klidovou činnost pod košatými stromy nabízející stín.

Průběžně doplňujeme o obměňujeme hrací prvky, plánujeme další modernizaci.

Okolní příroda MŠ nám umožňuje pozorovat srnky, zajíce, šneky, žížaly a rozmanité druhy brouků. U  řeky poznáváme život kachen a nutrií.

Jsme dvoutřídní mateřská škola s celodenním provozem od 6,15 hod - 16,15,hod.

Děti jsou zde rozděleny do tříd podle věku - od nejmladších po nejstarší. Každá třída má kapacitu 25 dětí.

Třída mladších dětí - MEDVÍĎATA  - řed. Kateřina Volšičková

-         Jitka Melicharová